Obezite Ve Genel Cerrahi Kliniği

Adres:

Faik Kocagöz Caddesi . Konak Mah. No:25/1A

GENEL BİLGİ

Obezite cerrahisi bugün dünya da safra kesesi ameliyatlarından sonra en sık uygulana kapalı ( laparoskopik ) ameliyatlatdır.  Kimlere yapılabilir sorusuna en doğru cevap  vücut kitle indeksi hesabıyla verilebilir.

TÜP MEDE (SLEEVE )

Yüzey kısıtlayıcı emilim ve iştah azaltıcı bir ameliyat çeşididir. Yaklaşık 20 yıldan beri yapılan ve günümezde en çok yapılan ve en revaçta ameliyat yöntemidir. Önce açık operasyonlar şeklinde başlamış daha sonra laparoskopik olarak kapalı yöntem tercih edilmiştir.

MİDE BYPASI

Gastrik bypass ameliyatında, mide ve ince bağırsağın yapıları değiştirilerek hastanın kilo vermesi sağlanır. Gastrik bypass ameliyatı hem kısıtlayıcı, hem de emilim azaltıcı bir işlemdir.

DUODENAL SWİTCH

Switch veya duodenal switch olarak bilinen ameliyat yöntemi, hem sleeve gastrektomi hem de gastrik bypass niteliklerini birleştiren cerrahi bir operasyondur.

TRANSİT BİPARTİTİON

Brezilyalı cerrah Sergio Santoro tarafından tıp literatürüne kazandırılmış bir cerrahi tekniktir. 2 Tür operasyonun birleşik halidir. Önce mide tüp haline getirilir ( Sleeve gastrektomi )

İLEAL TRANSPOZİSYON

1-duodenumun 1 kıtadan kapatılması 2-ileumun son kısmından 170 cm kesilmesi ve bu açılan uçların birleştirilmesi ve elde kalan ileumun üst kısmının duodenum alt kısmının jejenum ile birleştirilmesi ameliyatıdır